galeriapauza.pl - jeden z najlepszych blogów branżowych w kraju!

Skolioza u dzieci w Poznaniu

Fryderyk Grabowski 2021-07-09 0 komentarzy
Skolioza u dzieci w Poznaniu

Wady postawy mogą mieć przyczynę wrodzoną lub być następstwem nieprawidłowości wyuczonych przez malucha, takich jak garbienie się, nieodpowiednia pozycja podczas zabawy (w szczególności siadanie na ugiętej, podwiniętej pod siebie nodze), brak ruchu i spędzanie wiele czasu przed ekranem komputera lub telewizora, zła dieta, uboga w wapń i pierwiastki odpowiedzialne za prawidłowy budulec kości. 

Pozytywem w sytuacji, gdy w postawie dziecka zaobserwuje się krzywizny i złe wyprofilowanie kręgosłupa, jest fakt, że wcześnie wykryte problemy można łatwo wyeliminować. Pomagają w tym odpowiednio dobrane przez lekarza lub fizjoterapeutę ćwiczenia dostosowane do wieku małego pacjenta oraz występujących u niego zaburzeń sylwetki. Polecaną metodą walki z wadami postawy jest basen, który dla kilkuletniego malucha może być sporą frajdą.

Niestety, zdarzają się przypadki, kiedy trzeba zastosować bardziej skumulowane działania. Takim przykładem jest chociażby skolioza u dzieci. W Poznaniu odpowiednią terapię przy tym schorzeniu przeprowadza ośrodek, którego dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej babyfizjo.pl.

Skorzystanie z pomocy specjalisty przy stwierdzonej skoliozie pozwala na szybkie i dające duże szanse na poprawę wdrożenie działań zapobiegających pogłębianiu się schorzenia, a następnie cofnięciu się widocznych nieprawidłowości. Rodzaj oraz sposób przeprowadzania zabiegów został dokładnie omówiony pod podanym wcześniej linkiem. Zaleca się zapoznanie się z dostępnymi tam informacjami jeszcze przed umówieniem wizyty.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!