galeriapauza.pl - jeden z najlepszych blogów branżowych w kraju!

Porady Remigiusza Mroza dotyczące wydawania książek - gdzie szukać?

Nela Król 2022-11-20 0 komentarzy
Porady Remigiusza Mroza dotyczące wydawania książek - gdzie szukać?

Pragnąc ujrzeć swoje dzieło w wersji drukowanej, na półce w księgarni, warto posiłkować się radami osób, które publikują treści od lat. Znają one mechanizmy rządzące wydawnictwami oraz wiedzą, co jest ważne w drodze do sukcesu jako pisarka lub pisarz. Przykładem autora, który ma na swoim koncie wartościowe pozycje z różnych dziedzin literatury, jest Remigiusz Mróz. To także twórca cyklu publicystycznego "Kurs pisania". Przedstawione w nim wskazówki są oparte na jego własnym doświadczeniu.

Opis poszczególnych tomów jest dostępny w serwisie lubimyczytac.pl. Tam też można zamówić publikacje na własny użytek. Wspomniany portal daje możliwość wprowadzania komentarzy pod artykułami, więc użytkownicy mogą przedstawić tam swoje przemyślenia odnośnie treści, z którą się zapoznali lub też przytoczyć personalne zmagania z próbami wydawniczymi, o ile były podejmowane.

Autor stara się przekazać początkującym twórcom, że początek kariery jako pisarka lub pisarz z pewnością dla większości osób nie jest łatwy i wymaga znacznego samozaparcia, a niekiedy też odporności psychicznej. Podkreśla, że nie wolno jednak się poddawać. Jako dowód na to, że dążenie do realizacji marzenia o własnej książce jest godne kontynuacji, przytacza przykłady znanych dziś nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie osób, mających na swoim koncie pozycje uznawane przez czytelników i krytyków za bestselery. Ci twórcy, próbując dostać się na rynek wydawniczy, także nie mieli łatwo, co niejednokrotnie podkreślali w wywiadach. Autor "Kursu pisania" jako jeden z podstawowych warunków sukcesu (oprócz talentu) wskazuje przede wszystkim determinację i niezrażanie się początkowymi niepowodzeniami, nierzadko też negatywnymi opiniami.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!