galeriapauza.pl - jeden z najlepszych blogów branżowych w kraju!

Pediatra w Poznaniu - publicznie czy prywatnie?

Szymon Woźniak 2023-08-17 0 komentarzy
Pediatra w Poznaniu - publicznie czy prywatnie?

Nie da się ukryć, że dostanie się do lekarza w publicznej placówce bywa utrudnione, czy to w dużych miastach, czy mniejszych miejscowościach. Dotyczy to przy tym nie tylko przedstawicieli rzadszych czy szczególnie obleganych specjalności, ale też lekarzy rodzinnych i pediatrów. Szczególnie zaś trudno jest umówić się na wizytę w okresie jesieni i zimy, kiedy to przychodnie są pełne przeziębionych i chorujących na grypę pacjentów, ci najmłodsi zaś są szczególnie podatni na choroby.

W takich okolicznościach wielu rodziców nie chce czekać. Problemy zdrowotne u dzieci oczywiście często są niegroźne, są to na przykład przeziębienia czy ból ucha, ale mimo to nie można ich bagatelizować i prawie nigdy nie można obyć się bez konsultacji z lekarzem. Wynika to choćby z faktu, że dzieci gorzej niż dorośli znoszą ból czy niedogodności, rodzice chcą zatem jak najszybciej przynieść im ulgę. Druga przyczyna jest zaś taka, że wszelkie leki trzeba podawać dzieciom bardzo ostrożnie - najlepiej zawsze pod okiem lekarza, konsultacja bywa zatem niezbędna nawet jeśli chodzi o przeziębienie.

Bez zbędnej zwłoki do pediatry w Poznaniu można zgłosić się w prywatnej przychodni Bo.Medica. Usługi w niej świadczone są odpłatnie, ale rodzice zwracają uwagę na fakt, że mogą zgłosić się po pomoc ze swą pociechą nawet w pilnych przypadkach i nie muszą czekać np. do następnego dnia, co jest szczególnie ważne choćby w przypadku wysokiej gorączki.

Oczywiście do pediatry można też udawać się w wielu innych przypadkach. Jest to lekarz pierwszego kontaktu, który może zalecić wizytę u specjalisty, kiedy na przykład rodzice mają wątpliwości co do poprawnej pracy wszelkich układów organizmu dziecka czy inne problemy - ze skórą, sercem, wzrokiem itp.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!