galeriapauza.pl - jeden z najlepszych blogów branżowych w kraju!

Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych

Alex Zając 2021-04-13 0 komentarzy
Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych

Poradnia uzależnień Vita Libera to prywatny ośrodek, który świadczy usługi z zakresu terapii i leczenia osób z nałogami. Dotyczy to pacjentów z różnymi problemami. Po pomoc często zgłaszają się alkoholicy, narkomani, seksoholicy, hazardziści, a także Dorosłe Dzieci Alkoholików oraz osoby współuzależnione. 

Bez względu na rodzaj uzależnienia i jego stopień, każdy może liczyć na otrzymanie realnego i w pełni profesjonalnego wsparcia. Aby poznać konkretny plan działania, jaki zaproponują specjaliści, należy umówić się na spotkanie wstępne. Wtedy to omówiony zostanie problem, z jakim przychodzi pacjent, a także stworzony zostanie opis przypadku. 

Miejsce to, to także nowoczesny ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych. Dla zainteresowanych przygotowano możliwość zgłoszenia się zarówno na detoksykację, odtrucie, jak i odwyk. Te trzy rodzaje pomocy są do siebie nieco podobne i mają ten sam cel, jednak różnią się między sobą sposobami działania. Poniżej krótkie charakterystyki każdego z nich:

  • odtrucie alkoholowe (zabieg tego rodzaju ma za zadanie jak najszybciej usunąć z organizmu ludzkiego wszystkie niebezpieczne dla niego toksyny, które dostały się wraz z alkoholem; proces trwa średnio kilka dni, w trakcie kluczowe jest nawadnianie, podawanie leków przeciwbólowych i uspokajających, a także wsparcie psychiczne),
  • detoks (w jego trakcie z organizmu usuwane są wszelkie pozostałości alkoholu; to niezwykle istotny proces, ponieważ stanowi pierwszy krok do walki z nałogiem i jest niezbędny do rozpoczęcia skutecznej terapii),
  • odwyk alkoholowy (jest to długotrwała i bardzo złożona terapia, której głównym celem jest pozbycie się chęci sięgania po alkohol).

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!