galeriapauza.pl - jeden z najlepszych blogów branżowych w kraju!

Kurs HDS

Magdalena Dudek 2019-06-29 0 komentarzy
Kurs HDS

Dobry kurs musi optymalnie łączyć zajęcia teoretyczne i praktyczne. Ośrodek Doskonalenia Kadr ODEKA od lat zajmuje się organizacją szkoleń i zwraca uwagę na oczekiwania kursantów. Zapewnia ciekawe materiały dydaktyczne, które są przygotowane w taki sposób, by przyswajanie informacji nie stanowiło żadnego problemu. Można również liczyć na catering i pyszną kawę, dzięki której łatwiej o przyjazną atmosferę i koncentrację na temacie zajęć.

Profesjonalny kurs HDS trwa 4 dni. Aby móc się go podjąć trzeba spełnić kilka warunków. Należy mieć ukończone 18 lat i brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu. Kurs kończy się egzaminem weryfikującym nabyte umiejętności i wiedzę. Wykładowcy szczególną uwagę przykładają do kwestii bezpieczeństwa, ponieważ operator żurawia bierze na siebie dużą odpowiedzialność i musi sprawnie reagować w sytuacjach zagrożenia.

W programie tego kursu znajdują się między innymi:

  • kwestie prawne związane z dozorem technicznym;
  • informacje na temat konstrukcji nośnych i ich mechanizmów;
  • szczegółowe instrukcje czynności podejmowanych przed, w trakcie i po pracy na żurawiu przenośnym;
  • informacje o napędzie i sterowaniu hydraulicznym;
  • najważniejsze informacje o urządzeniach zabezpieczających.

Uprawnienia wydawane są bezterminowo. Na każdym etapie nauki kursanci mogą liczyć na wsparcie wykładowców. Mogą zadawać pytania i prosić o dodatkowe wyjaśnienia nurtujących ich kwestii. Program kursu jest aktualny i zgodny z zasadami obowiązującymi w zakładach pracy. Dodatkowym walorem są korzystne ceny współpracy.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!