galeriapauza.pl - jeden z najlepszych blogów branżowych w kraju!

Komornik sądowy w Piasecznie

Szymon Woźniak 2021-07-17 0 komentarzy
Komornik sądowy w Piasecznie

Czasami zdarzają się sytuacje, w których pożyczkodawcy z różnych przyczyn nie są w stanie wyegzekwować spłaty długu od drugiej osoby. W takich momentach należy uzyskać należność innymi sposobami, a jednym z nich jest współpraca z komornikiem prowadzącym witrynę komornikgladzik.pl. Zakres jego kompetencji jest szeroki, co oznacza, że zajmuje się on sporządzaniem protokołów stanu faktycznego, egzekucją długów wykonywanych na podstawie wydanych wcześniej wyroków czy też przeprowadzaniem spisów inwentarza.

Jeśli zachodzi taka potrzeba, komornik z Piaseczna wysyła zawiadomienia sądowe o planowanej licytacji i sprawuje nad nimi nadzór. Sposobów na egzekwowanie długów przez tego specjalistę, jest kilka. Poza przesłaniem pocztą stosownych pism zajmuje także konta bankowe dłużników, ich świadczenia emerytalne, comiesięczne pensje czy inne wpływy pieniężne, jakie otrzymuje. W skrajnych przypadkach uczestniczy w eksmisji z mieszkania lub innego obiektu.

Specjalista ten każdorazowo działa z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących przepisów i nigdy nie przekracza swoich praw. Nie stosuje też zastraszania ani gróźb, a na dodatek zajmuje jedynie mienie niewyłączone z egzekucji. Warto również wiedzieć, że istnieje możliwość spłacania długu w ratach, których wysokość ustalana jest indywidualnie. Jednak w tym przypadku decyzję o wdrożeniu takiego rozwiązania podejmuje wierzyciel po konsultacji z komornikiem. Dba on o dochowanie tajemnicy zawodowej oraz o to, by dane, jakimi dysponuje, nigdy nie dostawały się w niepowołane ręce.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!