galeriapauza.pl - jeden z najlepszych blogów branżowych w kraju!

Jakie gospodarstwo rybne?

Bianka Tomaszewska 2020-02-25 0 komentarzy
Jakie gospodarstwo rybne?

Popularność ryb morskich wśród Polaków maleje. Coraz więcej ludzi powraca do tradycji spożywania gatunków słodkowodnych, których walory smakowe nie ustępują ich wartościom odżywczym. Karpie, sandacze, szczupaki czy pstrągi to prawdziwe bomby witaminowe bogate w białko, kwas foliowy i cenne minerały.

Ryby podatne są na zanieczyszczenia wód, w których pływają, dlatego ważne jest upewnienie się o dobrej jakości ich pochodzenia, zwłaszcza jeżeli chodzi o ryby hodowlane. Trzeba więc wiedzieć dokładnie, na co zwrócić uwagę wybierając gospodarstwa rybne? Przede wszystkim hodowla powinna posiadać certyfikat jakości przyznawany pod kontrolą weterynarza. Potwierdza on prowadzenie dobrych praktyk na terenie zakładu. Ponadto kluczową rolę odgrywa zachowanie dobrostanu gatunków tych zwierząt – troska o stan zdrowia zarówno ten fizyczny, jak i psychiczny bezpośrednio odzwierciedla jakość zakupionych ryb. Dbanie o humanitaryzm w hodowli obejmuje wszystkie etapy, od odłowu, po transport i przechowywanie przed sprzedażą. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest forma żywienia – tu stosuje się zazwyczaj odpowiednie mieszanki zbożowe, unikając jednocześnie antybiotyków czy hormonów.

Powyższe warunki dobrego hodowcy ryb słodkowodnych spełnia Gospodarstwo Rybackie KOCK. Firma posiada stawy zlokalizowane na podłożu torfowym i mineralnym w Pradolinie Wieprza. Profesjonalne wyposażenie hurtowni w baseny tlenowe oraz flota samochodów przystosowanych do przewozu żywych ryb umożliwiają nabycie świeżych karpi i inne gatunków w konkurencyjnych cenach.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!