galeriapauza.pl - jeden z najlepszych blogów branżowych w kraju!

Jak wybrać podkolanówki przeciwżylakowe?

Nikodem Jasiński 2023-05-15 0 komentarzy
Jak wybrać podkolanówki przeciwżylakowe?

Chcąc chronić się przed żylakami, na przykład wiedząc, że ma się do ich wystąpienia dziedziczne skłonności, można zadbać o swój styl życia, czyli przede wszystkim unikać zbyt długiego przebywania w jednej pozycji, co dotyczy zwłaszcza nóg. Długotrwałe stanie lub siedzenie, zwłaszcza z nogą założoną na nogę, utrudnia przepływ krwi, co jest prostą drogą do wystąpienia niedrożności żylnej i żylaków. Nogami trzeba zatem ruszać, przechadzać się, zmieniać pozycję, a w przypadku ich zmęczenia - wypoczywać, mając je uniesione do góry.

To jednak nie wszystko, co warto i można zrobić. Świetnym elementem profilaktyki, w dodatku bardzo dyskretnym, zatem nadającym się do użytku w każdej sytuacji, jest noszenie produktów uciskowych, takich jak podkolanówki, pończochy czy rajstopy. Najlepsze wyroby tego rodzaju wyglądają tak samo jak zwykłe, nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by nosić artykuły uciskowe zamiast zwyczajnych skarpetek czy rajstop - nikt nie domyśli się, że są to wyroby lecznicze.

Poza tym ważna jest ich jakość. Jak wybrać podkolanówki przeciwżylakowe czy pończochy, by mieć pewność, że będą działać, a nie na przykład utrudniać przepływ krwi? Trzeba stawiać na artykuły wysokiej jakości - takie można znaleźć na stronie relaxsansklep.pl. Warto też przed zastosowaniem takich produktów poradzić się lekarza.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!