galeriapauza.pl - jeden z najlepszych blogów branżowych w kraju!

Czym jest firma logistyczna?

Nela Król 2021-08-24 0 komentarzy
Czym jest firma logistyczna?

Świadczenia realizowane przez logistyków są dziś bardzo doceniane. Pozwalają zwiększyć szybkość dostaw zarówno komponentów produkcyjnych surowca, jak i rozdysponować gotowy asortyment do odbiorcy. Dużym atutem całego procesu jest fakt, że może on być w łatwy sposób personalizowany. Umożliwia to obniżenie kosztów całej operacji bądź zamówienie usług, których zakres będzie opracowany pod konkretne zapotrzebowanie klienta. 

Decyzja o skorzystaniu z obsługi realizowanej przez firmę logistyczną, jest przemyślaną i korzystną ekonomicznie alternatywą dla większości przedsiębiorców. To opcja bardziej atrakcyjna cenowo i jakościowo nawet w przypadku wynajmu długoterminowego, biorąc pod uwagę cenę samodzielnego wyposażenia przedsiębiorstwa w niezbędne do transportu pojazdy, kupno ziemi pod strefy magazynowe, czy też uzyskanie odpowiednich pozwoleń budowlanych. 

Choć na rynku funkcjonuje obecnie wielu realizatorów specjalizujących się w powyższym zakresie świadczeń, przy wyborze warto się upewnić, czy dana firma logistyczna jest w stanie zagwarantować również obsługę celną. To kluczowy element, jeśli chodzi o przedsiębiorstwa prowadzące import lub eksport produktów z zagranicy oraz do krajów sąsiednich. Niezbędne czynności związane z akcyzą i rozliczeniem podatku dochodowego to domena pracowników XBS PRO-LOG S.A. Zatrudniona kadra, obejmująca zarówno kierowców, jak i samych logistyków zajmujących się obsługą tras, posiada odpowiednie doświadczenie orz wiedzę w zakresie prawno - skarbowo - administracyjnym, by przeprowadzić całą transakcję na granicy zgodnie z wytycznymi ustawodawcy.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!