galeriapauza.pl - jeden z najlepszych blogów branżowych w kraju!

Zostań profesjonalnym baristą

Alex Zając 2019-04-21 0 komentarzy
Zostań profesjonalnym baristą

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez kawy. Zaczynają od niej dzień, towarzyszy im przez większość czasu w pracy, w domu i na spotkaniach ze znajomymi. Coraz więcej jest koneserów tego napoju. To osoby doceniające wyrafinowany smak kawy, jej szlachetny aromat i sposób podania. Po kawę zaparzoną w swój ulubiony sposób, z preferowanego gatunku chodzą do wybranych barów, gdzie obsłuży ich przeszkolony barista.

Kompetentni bariści są przez to coraz bardziej cenieni i poszukiwani. Ci najlepsi nieustannie się dokształcają. Możesz do nich dołączyć biorąc udział w kursie baristy organizowanym przez HAYB Barista Academy. Przygotowuje on w kompleksowy sposób do pracy w lokalach, w których serwowana jest dobrej jakości kawa.

Kursanci uzyskają:

- wiedzę na temat uprawy owocu kawowca i jego przygotowania wprowadzenia do sprzedaży,

- umiejętność zaparzania kaw jednorodnych i oryginalnych blendów, kaw latte i espresso, ze znajomością ich charakterystyk,

- praktyczną umiejętność oceny sensorycznej, wyodrębniania i określania poszczególnych smaków, ich komponentów i złożoności oraz ogólnego standardu parametrów kawy,

- kompetencje w zakresie przeprowadzania degustacji kaw z segmentu speciality z różnym stopniem wypalenia,

- przećwiczone, najbardziej popularne szablony latte art,

- przygotowanie do ustawiania urządzeń do parzenia kawy,

- przydatne informacje na temat technik sprzedaży.

Warsztaty mają charakter praktyczny, prowadzą je doświadczeni trenerzy, fachowcy i pasjonaci. Kończą się uzyskaniem certyfikatu , który liczy się w procesie rekrutacji lub otwieraniu własnego lokalu. Kurs realizowany jest pod opieką marki HAYB Coffee. 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!