galeriapauza.pl - jeden z najlepszych blogów branżowych w kraju!

Aranżacja witryny w sklepie

Fryderyk Kowalski 2019-06-14 0 komentarzy
Wpis

Wizytówką sklepu stacjonarnego zawsze jest jego wystawa. To ona najczęściej skupia uwagę, prezentuje asortyment i wreszcie – ma skłonić do odwiedzenia wnętrza. Jeśli jest źle zaprojektowana, nieestetyczna, to zamiast zaprosić, prędzej zniechęci. Uniknięcie tego negatywnego scenariusza wcale nie jest takie proste, bowiem wymaga dużego doświadczenia, zmysłu dekoratorskiego i przede wszystkim umiejętności określenia grupy docelowej.

Kto doradzi?

Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych dekoratorów, zajmujących się wystrojem sezonowym, jak i ekspozycjami stałymi. Ich przygotowanie do takiej pracy pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, a jej efekt przyniesie oczekiwane rezultaty.

Podstawowym warunkiem jest naturalnie postawienie na prawdziwych fachowców, takich jak Pracownia Ładnie, od lat zajmująca się tego typu działaniami. Aranżacja wystaw sklepowych to tylko fragment zainteresowań projektantek z Poznania. Wśród ich realizacji znalazły się oprawy wesel, scenografie do eventów i pokazów mody, sesji zdjęciowych, a nawet aranżacje roślinne.

Każdy projekt jest skrojony na miarę dzięki temu, że poprzedzają go dokładne konsultacje. Dekoracje czerpią z natury, dlatego świetnie komponują się z wnętrzami o różnym charakterze. Wprowadzają bogactwo barw, kształtów i struktur. Ciekawie prezentują się zwłaszcza konstrukcje podwieszane. Cechą charakterystyczną tych ozdób jest to, że są wykonywane ręcznie i z takich materiałów, które można poddać recyklingowi albo takich z odzysku. Część z nich sposobem powstania nawiązuje do tradycyjnych, ludowych metod upiększania wnętrz,  takich jak meksykańskie papel pikado czy koreańskie pojagi.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!